Що таке лізинг простими словам

Лізинг персоналуАби зрозуміти, що таке договір лізингу і лізинг персоналу, потрібно уточнити поняття про договір оренди. Оренда є договором, відповідно до якого одна сторона надає право на використання конкретного блага протягом конкретного проміжку часу іншій стороні, орендарю, який буде регулярно платити за передачу права на використання фіксовану суму.

Що таке лізинг персоналу?

Лізинг простими словами — це фінансова оренда. У лізинговому контракті орендодавець передає право на використання майна в обмін на сплату орендної плати за період, після якого орендар може зробити три речі: покупка, повернення майна або продовження терміну відносин.

Оренда працівників називається лізингом співробітників. Лізинг персоналу — це простими словами відносини між двома фірмами, коли роботодавець платить посередницькій компанії за найняття своїх співробітників. Проміжна організація, яку називають професійною організацією роботодавця, потім займається всіма аспектами пошуку нових співробітників і управлінням заробітною платою.

Нормою у світовій практиці є послуги у вигляді «аутсорсингу», тобто передачі деяких функцій іншої компанії, а також «наповнення кадрами». В Україні ці послуги не так поширені, тому їх правове регулювання наразі є недосконалим.

Економічний сенс лізингу персоналу

Переваги лізингу персоналу

Існує ряд причин, за якими роботодавець може зробити вибір на його користь замість того, щоб наймати людей. Ось деякі з них:

 • Витрати на набір працівників знижуються, що дозволяє команді орендаря зосередитися на основних питаннях і вибрати організаційну стратегію. Залежно від виду роботи, в деяких фірмах є пул співробітників, які можуть бути доступні відразу для початку діяльності.

 • Він усуває адміністративний аспект управління вимогами до заробітної плати, податків та звітності. Лізингова організація обробляє такі речі, як форми звітності до податкової служби, заробітну плату адміністрації, сплату прибуткового податку.

 • Без працівників роботодавці більше не зобов'язані зберігати страхування по безробіттю, тим самим скорочуючи ці витрати. Те ж можна сказати й про компенсації працівникам. У деяких випадках це буде представляти ситуацію спільного працевлаштування, і роботодавець буде як і раніше зберігати відповідальність.

 • Працівники можуть отримати кращі переваги, тому що співробітник лізингової організації може об'єднати людей для кількох роботодавців і, можливо, вести більше переговорів для таких речей, як страхування.

 • Потрібно менше досвіду в області найму, регулювання та адміністративної експертизи, оскільки ви уклали контракт з компанією, яка вже має досвід для виконання всіх адміністративних завдань. Лізингова організація може навіть надавати допомогу в проведенні оглядів результатів діяльності або проводити їх.

 • Компанія все ще може працювати в тісному контакті з постачальником кадрів, щоб забезпечити його потреби, так що не потрібно жертвувати чимось заради отримання кращих талантів.

Переваги лізингу працівників

Види лізингу

Лізинг можна розділити на види:

 • Фінансовий. Фінансовий лізинг — це договір, що включає оплату протягом невизначеного періоду. Це довгострокова оренда, і орендар буде платити більше, ніж вартість майна або обладнання для орендаря у вигляді орендної плати. Вона необоротна.

 • Операційний. Тут орендар використовує актив протягом певного періоду. Існує можливість для будь-якої зі сторін розірвати угоду після повідомлення в цьому виді лізингу.

 • Тип конвеєра. Він буде протягом тривалого періоду з явним наміром передати право власності орендодавця на право власності орендаря.

 • Продаж і оренда. Компанія, що володіє активом, продає його орендарю. Орендар сплачує одразу за актив, але здає актив в оренду продавцеві. Актив залишається з продавцем. Ця домовленість робиться, щоб компанія отримала фінансування для ведення бізнесу разом з активом.

 • Повний і неоплачуваний. Повна оплата лізингу — та, в якій орендар відновлює повну вартість орендованого активу. У разі неоплачуваного, орендар здає в оренду один і той же актив знову і знову.

 • Спеціалізовані послуги. Власник активу здає в оренду і надає спеціалізовані персональні послуги орендарю. Приклади: електронні товари, автомобілі, кондиціонери.

 • Допомога з продажу. Якщо орендодавець входить в будь-яку домовленість з виробником для маркетингу, це називається оренда допомоги продажів.

 • Податковий. Коли оренда не є кредитом по забезпеченню, але розцінюється як оренда, вона буде вважатися податково-орієнтованою орендою.

 • Імпортний. При оренді імпорту об'єкт може знаходитися в чужій країні, але орендодавець і орендар в одній. Устаткування імпортується.

 • Міжнародний. Тут сторони лізингових угод можуть належати різним країнам.

 • Чистий і нетто-оренда. У нетто-оренді орендар відповідає за страхування обслуговування та інші випадкові витрати. У чистій оренді це не стосується витрат на технічне обслуговування. Витрати орендаря обмежуються фінансовим обслуговуванням.

Угода лізингу персоналу

Загальні особливості

Угода лізингу персоналу здійснюється на підставі лізингового договору. Він повинен включати кількість і кваліфікацію орендованих працівників, обов'язки сторін, де потрібно вказати хто відповідає за виплати зарплат, податків та інших витрат, пов'язаних з орендованими працівниками, термін угоди, в який термін фірма-лізингодавець повинна здійснити заміну працівника при вимозі клієнта, як виконавець відповідає за псування майна клієнта, особливості кадрового обліку тощо.

Також вказуються умови роботи персоналу, трудовий розпорядок, питання дисципліни й питання взаємних розрахунків між фірмами, відповідальність, форс-мажор і вирішення суперечок. Потрібно гранично докладно описувати всі обумовлені умови угоди, щоб уникнути непорозумінь під час роботи.

Як відбувається операція і які ризики лізингу персоналу?

Співробітники з усього світу

Тепер, коли ми розглянули, чому роботодавець може використовувати лізинг, подивимося на ризики:

 • Оскільки адміністрування знаходиться поза рук роботодавця, менше контролю і менше коштів, щоб переконатися, що немає помилок у виплаті заробітної плати.

 • Організація, можливо, практично не контролює, які переваги пропонують, виключаючи рівень набору персоналу.

 • У деяких випадках це буде представляти ситуацію спільного працевлаштування, і роботодавець буде як і раніше зберігати відповідальність стосовно працівників. Це означає, що навіть якщо лізингова компанія займається багатьма аспектами трудових відносин та заробітною платою, роботодавець буде зобов'язаний забезпечити деякі аспекти та не може бути вільним від юридичних зобов'язань.

 • Деякі лізингові організації отримують співробітників з інших країн. Це може працювати, або не працювати для вашої бізнес-моделі, і деякі організації побоюються офшорингу своїх співробітників. Це найбільш актуально для віддаленої роботи.

Переваги лізингу персоналу

Внутрішні ресурси вивільняються, і клієнт отримує додаткові пільги у вигляді:

 • зниження податків, оскільки не потрібно тримати працівників в штаті та платити податки;

 • ви можете «не залишити статус малого бізнесу», коли багато працівників можуть працювати на компанію, яка надає лізингові послуги;

 • запобігання трудових ризиків з працівниками (трудові травми, кадрові записи, свята);

 • можливості уникати додаткових підстав для розгляду податковою службою;

 • спрощення процесу бухгалтерського обліку.

Різниця між умовами аутсорсингової компанії й лізингу співробітників полягає в тому, що перший передбачає виконання робіт або конкретний бізнес-процес, а другий передбачає, що одна компанія надає співробітників інший для виконання роботи протягом певного періоду, тому передбачається передати фахівців і результат їх роботи.