Як знайти хорошу роботу

Пошук роботи — завдання, від вирішення якої буде залежати ваше благополуччя та благополуччя вашої родини, реалізація вашого професійного, творчого потенціалу. Тому підходити до цього завдання потрібно з повною серйозністю, використовуючи всі можливості, яких сьогодні є чимало.

З чого почати пошук роботи

Щоб знайти хорошу роботу, необхідно в першу чергу визначити критерії пошуку. Для цього потрібно вирішити, в якій сфері ви хочете працювати. Оцініть, чого чекаєте від працевлаштування — це може бути як постійна роботи з перспективами кар'єрного росту, так і підробіток на позиції тимчасового персоналу.

Перед тим, як починати перебирати варіанти вакансій та відправляти резюме роботодавцям, визначте для себе наступні основні критерії:

  • цікавий вам вид діяльності;
  • прийнятна для вас посада;
  • розмір заробітної плати;
  • тип роботодавця — приватна комерційна компанія, державна установа і т.д.

Від того, наскільки відповідально ви підійдете до цього першого етапу, багато в чому залежить результат пошуку вашої майбутньої роботи.

Канали пошуку

Шукати роботу сьогодні можна по різних каналах. Основними з них є:

  • особисті знайомства;
  • кадрові агентства;
  • оголошення в соціальних мережах;
  • сайти пошуку роботи;
  • біржі праці;
  • сайти компаній з пошуку персоналу.

Розглянемо докладніше особливості пошуку вакансій по кожному з цих каналів.

Знайомства

У кожного з нас є знайомі, які десь працюють, займають різні посади та позиції в своїх компаніях. Відповідно, знайомі можуть підказати вам, де є цікаві вакансії. З іншого боку, роботодавцю теж зручніше взяти на роботу кандидата за рекомендацією, ніж шукати кандидатів по численних базах резюме.

До переваг пошуку вакансій через знайомих можна віднести достатню надійність цього методу. Заручившись підтримкою, ви значно підвищуєте власні шанси на отримання роботи. Крім цього, ви зможете заздалегідь дізнатися багато про компанії, на місце в якій ви претендуєте.

Мінус цього способу полягає в істотному впливі людського фактору. У ваших знайомих можуть бути зовсім інші уявлення про хорошу роботу, ніж у вас. Це нерідко призводить до непорозумінь. Крім цього, отримавши місце «по знайомству» ви можете зіткнутися з упередженим ставленням до вас з боку нового колективу.

Кадрові агентства

Кадрові агентства — це спеціалізовані організації, які займаються підбором кандидатів для компаній. Претендент може направити в агентство своє резюме. За запитом роботодавців з бази резюме підбираються найбільш підходящі кандидати.

Основний плюс пошуку роботи через агентство в тому, що вам не доведеться займатися пошуком самостійно. Агенти працюють з багатьма підприємствами та фірмами, тому вам можуть запропонувати досить великий вибір вакансій.

Недолік — велика кількість шахраїв серед кадрових агентств. Часто за розміщення резюме вони беруть з претендентів плату, практично не надаючи ніяких послуг. Тому, звертаючись у таку фірму треба проявляти обережність, особливо, якщо з вас просять плату.

Оголошення в соціальних мережах

У соцмережах можна знайти багато оголошень про вакансії. Вони можуть публікуватися на офіційних сторінках компаній-роботодавців. Також такі оголошення часто розміщують співробітники фірм, що відповідають за кадри. Завдяки репостам та лайкам ця інформація швидко розходиться по мережі.

Для пошуку роботи цим способом рекомендується вибрати кілька компаній, де ви б хотіли працювати, та підписатися на їх офіційні сторінки в соціальних мережах. Також корисно підписатися на сторінки HR-менеджерів таких компаній.

Перевагою можна назвати те, що це безкоштовний метод, який дозволяє швидко встановити прямий контакт з потенційним роботодавцем.

Мінус полягає тому, що шукати роботу цим методом може бути досить складно. Інформація швидко втрачається в стрічці. Крім цього, оголошення може довго «жити» на сторінці, хоча вакансія вже давно зайнята.

Сайти пошуку роботи

Використання спеціальних сайтів — найпопулярніший спосіб пошуку роботи через інтернет. На таких ресурсах розміщуються численні вакансії роботодавців різних галузей, з різних регіонів України. Шукати варіанти досить просто, завдяки системі фільтрів, що дозволяє задавати пошукові критерії. Також можна завантажити своє резюме в базу сайту. Представники компаній регулярно переглядають ці бази для відбору кандидатів.

До переваг методу відносяться: безліч вакансій, розвинений сервіс для пошуку. Крім цього, на таких сайтах невисокий ризик зіткнутися з шахраями.

Серед відносних мінусів можна виділити обов'язкову реєстрацію на сайті. Часто в профілі роботодавця відсутні контактні дані, тому взаємодіяти доводиться тільки через систему повідомлень сайту.

Біржі праці

Якщо ви втратили роботу, треба встати на облік в міський центр зайнятості. Це не тільки дозволить отримувати допомогу по безробіттю, а й допоможе з працевлаштуванням. На біржу праці стікається інформація про вакансії вашого регіону та України в цілому. Ви можете отримувати ці дані самостійно. Крім цього, фахівці центру можуть періодично пропонувати варіанти працевлаштування.

Перевагою можна назвати те, що пошук роботи через біржу праці здійснюється повністю офіційно. Ви не зіштовхнетеся з шахрайством та зможете оформити допомогу по безробіттю. Центр зайнятості може направити вас на безкоштовне навчання нової професії.

Однак на біржі праці не найбільший вибір. Основна частина заявок роботодавців тут — це робітничі професії. Шукати роботу фахівця з вищою освітою складніше. Крім цього, потрібно дотримуватися досить жорстких правил. Вам доведеться періодично приходити в центр зайнятості, щоб відмітитися, проходити співбесіди, регулярно відвідувати заняття. Пропуск без поважних причин не допускається — за це можуть зняти з обліку. Також з обліку знімуть здобувача після трьох відмов від запропонованих фахівцями центру варіантів працевлаштування. Умова — такі варіанти повинні підходити здобувачеві по його освіті, досвіду та рівню заробітної плати на попередньому місці. Це означає, що центр зайнятості не може направляти, наприклад, бухгалтера на позицію прибиральниці.

Сайти компаній з пошуку персоналу

Знайти роботу можна і за допомогою аутсорсингової компанії. Такі організації займаються пошуком та наданням персоналу роботодавцям. Прикладом може служити компанія Fillin, на сайті якої можна шукати варіанти працевлаштування поруч з будинком або вахтовим методом.

Вакансії компанії Fillin — це велика база тимчасової та постійної роботи, яка не вимагає від здобувача великого досвіду та вражаючого резюме. При цьому розмір заробітної плати по кожній з позицій цілком гідний. База фірми охоплює всі регіони України. Інтереси кандидатів надійно захищені — їм гарантується своєчасна, повна оплата праці, дотримання інших умов вакансії, а також їх прав відповідно до українського законодавства.

Це дуже зручний варіант, якщо вам терміново потрібна робота, на якій можна швидко отримати «живі» гроші. Паралельно ви можете займатися подальшими пошуками. Крім цього, потрапивши в базу Fillin, ви будете за бажанням регулярно отримувати пропозиції роботи, яка вам підходить.