Коронавірус та його вплив на рекрутинг

Вплив коронавірусу на найм персоналуВплив коронавірусу на бізнес по всьому світу не можна не помітити, цей вірус став справжнім випробуванням. Після введення карантину підприємства зазнали збитків, а співробітники залишилися без роботи. Аби хоч якось вийти на колишній рівень, підприємці стали мислити нестандартно, створюючи умови для віддаленої діяльності. Коли люди знаходяться на самоізоляції, кадровий аутсорсинг проводити складно, необхідно розробляти нові способи пошуку персоналу.

Опис наслідків

Економіка України зазнала таких же випробувань, що й інші країни світу. Нацбанк на усунення дефіциту в важливих сферах витрачає раніше накопичену валюту, через що курс іноземної валюти йде вгору. Вірус підхопили близько 200 тис. людей, з них 4000, на жаль, з летальним результатом. Крім цих жахливих цифр приголомшливим став той факт, що тільки за перші два тижні карантину кількість безробітних збільшилася у два рази. З початку пандемії роботу втратили близько 1,3 млн. людей. Працездатне населення залишилося без засобів для існування.

За офіційними даними рівень безробіття подолав небувалий за останні 15 років показник і доходить до 15,4%, хоча і це число зменшено. Адже багато людей, які працювали за кордоном, повернулися через коронавірус на Батьківщину і тепер не можуть знайти роботу.

Якщо порівнювати безробіття з кризою дванадцятирічної давнини, а точніше 3 перших місяці цих двох трагедій, то через COVID-19 кількість оброблених годин скоротилося в десять разів у порівнянні з попередньою ситуацією.

Чинні ж на цей момент програми по скороченню безробіття безсилі, адже держава не робить ніяких кроків щодо врегулювання процесу рекрутингу персоналу. Вона не бере приклад з інших країн, де вже розроблені програми допомоги підприємцям і людям, вимушеним сидіти вдома.

Малий бізнес зараз не може звести кінці з кінцями, а тільки-но починає орієнтуватися в ситуації, що склалася, при цьому деякі вже закрили свої компанії на час карантину.

Працевлаштування жінокЗагалом страждає молоді жінки, вони не можуть знайти собі роботу в умовах коронавірусу. Більшість підприємств при співбесіді відразу обмовляються, що віддають перевагу співробітнику чоловічої статі.

У всьому світі спостерігається падіння цін на енергоресурси й пов'язані з ним товари, які експортуються Україною: метал, аграрна продукція та залізорудна сировина теж впали в ціні. Але водночас в країні спостерігається небувалий зліт цін на продукти першої необхідності власного виробництва.

Курс гривні падає через вихід портфельних інвесторів, майбутні кредити отримати країні буде складно, через те, що у світі залишилося мало вільних коштів, і вони будуть віддані більш розвиненим державам. Зменшився прихід від трудових мігрантів, та й супутні несприятливі фактори негативно впливають на економіку.

Кризу, чим би вона не була викликана, завжди можна подолати, якщо правильно організувати роботу на державному рівні: почати відновлювати національну промисловість, переглянути податки, зменшити імпорт тощо. Тільки тоді рекрутинг приноситиме результати.

Наскільки бізнес був підготовлений до умов ізоляції

Про це можна судити по тому, що відбувається в країні. Безробіття, загальні скорочення і закриття підприємств — ось як вплинув коронавірус на бізнес. Ніхто не був підготовлений до такої ситуації:

  • постійного сидіння вдома;

  • не було передбачено достатньої кількості антибактеріальних засобів;

  • організацію віддаленої роботи могли дозволити собі тільки ті компанії, які пов'язані з IT-сферою або ж працюють в режимі онлайн.

Компанії постійно знаходяться в пошуку нових можливостей працювати ефективніше й освоюють дистанційну роботу.

Вплив вірусу на рекрутингові компанії

Віддалений найм персоналу

В таких умовах рекрутерам шукати нових кандидатів також доводиться віддалено, особливий попит наразі мають тимчасові співробітники.

Найбільш постраждали агентства рекрутингу, що підбирають вакансії в туристичній сфері, адже все авіалінії на момент карантину були закриті, та й зараз не можна потрапити ще до багатьох країн.

Малі підприємства та великі корпорації розглядають перехід якщо не повністю, то здебільшого на віддалену роботу. Як показують дослідження, такий графік збільшує продуктивність співробітників на 20%. Тепер їх наймання рекрутером полегшується, не потрібно шукати людину по його прив'язці до певного району, віддалено він може працювати, звідки завгодно.

Рекрутинг в умовах коронавірусу зазнає трансформацію, тепер скорочується особистий контакт рекрутера і кандидата, співбесіда може бути проведена телефоном або через відеозв'язок.

Навіть аутсорсинг прибиральниць та інших робочих спеціальностей рекрутер може проводити віддалено. Зовсім скоро багато процесів будуть автоматизовані й цифрові рішення зможуть полегшити пошук і найм потрібного персоналу.

Плюси рекрутингової компанії в ситуації, що склалася

Цифрові можливості дозволяють кандидатам без візиту в агентство рекрутингу проходити співбесіду.

Головним плюсом звернення до рекрутерів виступає результативний пошук потрібного співробітника. Тільки фахівці володіють повною інформацією про тенденції ринку праці й орієнтуються в бізнесі.

Найняття на вільну вакансію буде проведено швидко з урахуванням всіх вимог замовника при будь-яких умовах.

Нинішня пандемія змусила рекрутерів перейти на віддалену роботу, адже вірус буде турбувати всіх ще невизначений час. Потрібно знаходити нові способи взаємодії з кандидатами.