Що таке лінійний персонал

Що таке лінійний персонал організації? Це основна робоча група, яка існує в рамках будь-якого серйозного підприємства. До цієї категорії належить переважна більшість співробітників. Наприклад, касири та продавці в магазині, робітники на заводі, клерки в банку, викладачі в освітньому закладі. Статистика говорить про те, що група лінійного персоналу відрізняється найбільшою «плинністю». Вкрай складно знайти постійного працівника, який бажає стати співробітником організації, який до того ж відповідатиме всім вимогам. У цій статті ми проведемо невеликий лікнеп в цій області, розповімо про всі труднощі й способи їх вирішення.

Лінійний персонал: які професії охоплює

Лінійний персонал

Диференціація передбачає два типи працівників: які мають кваліфікацію і некваліфіковані. Проаналізуємо кожен з випадків в окремому порядку.

Некваліфіковані кадри

До цієї підгрупи традиційно зараховують:

  • Співробітників магазинів (продавці, касири, менеджери нижчої ланки, вантажники, охоронці).

  • Співробітників громадського харчування (офіціанти, прибиральники, посудомийки).

  • Співробітників call-центрів (оператори, що відрізняються чіткою і ясною мовою).

  • Робітників на підприємстві (пакувальники, середніх ярусів, різнороби).

Часто такі працівники залишають організацію — важкі умови в поєднанні з невисокою заробітною платою обумовлюють високий відсоток плинності. Тому доводиться думати про те, де шукати лінійний персонал. Часто на такі вакансії відгукуються люди, які мають проблеми зі здоров'ям, що знаходяться в пенсійному віці або, навпаки, студенти. Така робота оцінюється як тимчасовий варіант — перша сходинка в кар'єрних сходах або можливість отримати певну суму в критичний період.

Кваліфіковані кадри

Такі співробітники зазвичай належать до штату медичних і освітніх установ, а також банківських організацій. Це лікарі, викладачі, банківські службовці, бухгалтери. Отримати таку посаду можуть тільки ті люди, які мають середню або вищу освіту. Однак і тут заробітна плата залишається невисокою, що з урахуванням досить жорстких вимог до претендента і робить пошук складним завданням.

Лінійний персонал

Як відбувається пошук

Масовий підбір лінійного персоналу — це задача, яка передбачає роботу за кількома напрямками. Деякі організації використовують регіональні ЗМІ, до числа яких відносять ресурси в Інтернеті й газети, а також орієнтовані на посередництво між роботодавцем і пошукачем видання.

Якщо мова йде про пошук кваліфікованих кадрів, варто виділити варіант пошуку в ВНЗ відповідних напрямків. Наприклад, молодих лікарів і вчителів, які ще не мають великих амбіцій. Їх залучають перспективами кар'єрного росту, страховкою, соціальними пакетами, можливістю отримати мінімальний робочий досвід. Кваліфікованих робітників можна відшукати серед спеціальних вчителів, де завжди є безліч фахівців (наприклад, слюсарі, кранівники). Однак і тут є проблеми: сьогодні молоді фахівці стають все більш вимогливими до ЗП; крім того, роботодавець ніколи не знає реальний рівень підготовки найманих працівників.

Наведені вище проблеми й роблять актуальним аутсорсинг лінійного персоналу: кадрові агентства по підбору співробітників завжди володіють базою вже зарекомендували себе з кращого боку кадрів, які готові взяти на себе відповідні функції.

Лінійний персонал

Проблеми найму та управління

Коротенько розберемося, які проблеми виникають при пошуку лінійного персоналу.

  • Економічний аспект. Використання послуг ЗМІ укупі з виплатою ЗП співробітникам, які в штаті відповідають за пошук та відбір фахівців, призводить до серйозних фінансових витрат.

  • Довге очікування. Майже неможливо без допомоги кадрового агентства відшукати фахівця дійсно швидко: завжди доводиться чекати деякий час.

  • Співбесіда. Іноді неможливо за невеликий проміжок виявити реальний рівень фахівця, так само як і визначити його людські якості, уточнити відсутність згубних звичок.

Саме через те, що багато компаній бажають уникнути таких складнощів, стає актуальним залучення кадрів (особливо масовий підбір робочого персоналу). У аутсорсингових фірм є бази даних з фахівцями різних спеціальностей. Таким чином можна вирішити й ті проблеми, які стосуються управління: ведення кадрового документообігу, вирішення конфліктів, нарахування ЗП — все це лягає на плечі організації, яка надає співробітників. Також можна буде надовго забути про згадані вище проблеми плинності кадрів.