Різниця між випадковим і тимчасовим персоналом

Різниця між випадковим і тимчасовим персоналом

Роботодавець, який не розуміє різницю між випадковим і тимчасовим персоналом, швидше за все, затоне в паперовій та адміністративній метушні.

Щороку тисячі підприємств, особливо у сфері обслуговування і рітейлу, стикаються з різкими сезонними навантаженнями та спадами попиту здобувачів. Кількість працівників, які необхідні для роботи, дуже нестабільна — це створює проблеми при найманні та утриманні персоналу.

Підприємства розгортають кампанії по найманню та підбору робітників, які потрібні їм, наприклад, тільки на період Різдва. Така стратегія займає місяці підготовки, багато часу на співбесіди та оформлення документів. Виникає питання: "Чи потрібно наймати й адаптувати випадковий персонал? Чи можна просто найняти тимчасових робітників для сезонного проєкту?». Спочатку важливо зрозуміти основні відмінності між випадковим і тимчасовим працівником, аби знайти краще рішення для бізнесу.

Випадковий працівник VS Тимчасовий персонал

Fair Work, австралійська державна установа, омбудсмен з питань працевлаштування, дає такі характеристики випадковому співробітнику:

  • він не має договірних гарантованих годин роботи,

  • зазвичай працює нерегулярно,

  • не накопичує лікарняний або щорічну відпустку,

  • може закінчити роботу в будь-який момент.

Процес найму випадкових співробітників повністю залежить від ваших рекрутерів, пошуків, проведення співбесід тощо.

Тимчасовий працівник (сезонний), як правило, укладає контракт з третьою особою, яка несе відповідальність за наймання, роботу та управління процесом.

Підприємства, наймаючи тимчасових співробітників, отримують миттєву допомогу та можуть швидко розширити власний штат під час напруженого періоду або складного проєкту. Вам не потрібно більше проводити співбесіди й витрачати час на оформлення документів для того, щоб закінчити проєкт. Тимчасовий працівник не вступає в контрактні угоди з бізнесом, для якого він виконує роботу. Всю відповідальність бере на себе аутсорсингова компанія.

Більшість тимчасових працівників — це молоді мандрівники, студенти, фрилансери або випускники. Гнучкість цієї роботи й регулярні виплати за зміни їм дуже підходять.

У чому різниця між випадковими та тимчасовими

Коротко: випадкових робітників наймаєте ви, а тимчасових наймають за вас. Випадкові співробітники отримують погодинну оплату і нічого не заробляють, коли вони у відпустці. Проте, найняти випадковий персонал — це значить взяти на себе трудомісткий процес реклами, відбору і співбесіди претендентів. Ви повинні налаштувати платіжну відомість, прибутковий податок і страхування.

Процес найму, оформлення документів, оплата і загальні зобов'язання тимчасового персоналу виконуються аутсорсинговою компанією, такою як Fillin. Ви можете найняти будь-кого на роботу протягом декількох годин, не докладаючи особливих зусиль.

Більшість людей погодяться з тим, що невелика погодинна оплата, що стягується за тимчасовий найм персоналу, швидко окупається. Години, витрачені на набір, навчання й адаптацію штатного персоналу, безумовно, окупаються довше.

Бізнесу потрібні надійні співробітники для виконання робіт в короткі терміни. Fillin — це пул робітників, які вже пройшли співбесіди та навчені спеціальним навичкам для того, щоб вийти на ваш об'єкт вже завтра. Залишайте заявку на сайті та отримайте співробітників від Fillin в один клац.

Випадкові та тимчасові працівники