Типи співробітників-«літунів»

Під час оцінки кандидатів важливо звертати увагу не лише на їхні професійні вміння, але й на додаткові риси. Один із найвагоміших критеріїв при виборі хорошого претендента — готовність до тривалої співпраці. Визначити, чи розраховує співробітник на довгострокові відносини, необхідно іще під час співбесіди. Зрозумівши, чому людина звільнялась із попередніх місць, ви зможете відсіяти «літунів» — кадрів, котрі часто змінюють роботу. Про те, як не помилитись при підборі персоналу, відшукавши надійних та лояльних до компанії працівників, ми й поговоримо у статті.

Хто такі «літуни», і чому їх варто боятись

До цієї категорії відносять людей, які:

  • погано вживаються з іншими та схильні до конфліктів;
  • швидко вигорають на одному проєкті та потребують постійних змін у робочому середовищі;
  • думають, що «краще там, де нас нема»;
  • наділені необґрунтовано завищеними амбіціями.

У більшості випадків такі робітники стануть проблемою для колективу. Якщо потенційний працівник перестрибував між компаніями кожні кілька місяців, це — тривожний сигнал, який потребує ретельного дослідження.

Хто такі «літуни

Основні типи «літунів»

Співробітників, котрі часто змінюють роботу, можна розділити на кілька категорій:

  • майбутні генерали;
  • реформатори;
  • скандалісті;
  • вічні учні;
  • користолюбці.

У кожного такого різновиду є свої особливості, при цьому деякі «літуни» — вельми цінні кадри, які стануть досить корисним надбанням для компанії. Щоб не помилитись, варто точно знати основні психотипи потенційних робітників, або ж передати їх підбір на аутсорсинг для професійних HR-ів.

Майбутній генерал — коли ніщо не стане на заваді для зростання

Сюди відносять амбітних людей, що прагнуть високих постів. Звичні обов’язки їм швидко набридають, тому коли всередині компанії зростання неможливе, вони виставляють резюме на ринок праці. Майбутні генерали не просто шукають кращі умови праці, але й готові отримати більше повноважень та відповідальності, вони відкриті навіть для масштабних проєктів. Коли потрібен масовий підбір персоналу, цей спеціаліст — не завжди оптимальне рішення, але якщо мова про закриття вакансії на керівну посаду, такого кандидата варто розглянути. Утім, трапляються у категорії і люди, котрі шукають винятково влади та схильні до авторитарного стилю управління.

Чим особливі реформатори

Цей тип «літунів» любить проявляти ініціативу та постійно змінювати робочі процеси. Люди діють прямолінійно, вони сфокусовані винятково на тому, що самі вважають правильним. Коли їхня чергова ідея зазнає краху, реформатори покидають команду, відчуваючи, що тільки вони мали рацію, а колеги — консерватори, закриті до всього нового. Поведінка характерна для лідерів, яким давали надто багато свободи, що й спричинило розвиток впертості та свавільності.

Чим особливі реформатори

Скандалісти — джерело несприятливого мікроклімату в команді

При підборі персоналу скандалістів варто уникати, адже вони постійно створюють у колективі конфліктні ситуації. Такі люди шукають причини для сварок, сперечаються с керівництвом та регулярно провокують колег та маніпулюють ними. На співбесіді скандалісти часто говорять, що не досягли взаєморозуміння з некомпетентною командою в попередній компанії. Яскраві представники — люди, котрі не змогли своєчасно завершити період підліткового бунтарства, навчитись іти на компроміс із іншими. Уникнути таких спеціалістів допоможе аутсорсинг кадрів.

Вічні учні — найвірніші послідовники

Кадри змінюють місце роботи разом із керівником. Чим частіше спостерігається така поведінка, тим вища ймовірність, що людина не вирізняється самостійністю. Кадри не готові приймати важливі рішення. Їм комфортно лише поруч із тими, хто може взяти всю відповідальність на себе.

Користолюбці — коли гроші на першому плані

Ці співробітники змінюють роботу через бажання збільшити дохід. Користолюбці готові відмовитись від комфортного середовища та налагоджених зв'язків із колегами заради навіть невеликої надбавки до зарплатні. Поведінка характерна для людей, що зростали в несприятливих умовах чи сім’ї з обмеженими статками у порівнянні з однолітками.

Користолюбці — коли гроші на першому плані

Коли часта зміна роботи — це добре

Звісно, якщо людина звикла змінювати місце роботи кожні 3–6 місяців, то тут слід насторожитись. Утім, одразу відкидати такий варіант не варто. Важливо визначити саме причини такої поведінки, а не наслідки. Досить часто нові стрічки у резюме з’являються у молодих людей, котрі ще тільки намагаються себе знайти. Вони перебирають різні посади, де довго не затримуються. Зазвичай мова йде про не зовсім серйозні роботи — різноманітні разові проєкти, сумісництво, підробітки, зайнятість не за спеціальністю. У такому випадку важливо зрозуміти, чи є ваша компанія для потенційного співробітника перспективним напрямом, з яким він визначився, чи лише черговою альтернативою.

Інша категорія — це поєднання нестримних амбіцій та швидкого професійного зростання. Такі люди знаходяться у стадії стрімкого підняття по кар’єрній драбині. Робітник швидко переростає будь-яку посаду, після чого шукає нову, аби втамувати потяг до самореалізації. Ці таланти зустрічаються досить рідко, однак пропускати їх точно не варто. Зрозуміти, що перед вами «зірка», не складно — це ясно по вагомості проєктів, у які людина була залучена. Також варто поцікавитись у попередніх наймачів, чи дійсно спеціаліст допоміг досягти певних бізнес-завдань. Якщо так, то навіть короткострокова співпраця буде вигідною та продуктивною.

Як не помилитись при підборі кадрів

Підбір персоналу — завдання складне і відповідальне. Від того, наскільки правильно сформувати команду, залежать ефективність та прибутковість компанії. Незалежно від того, вас цікавить масовий підбір персоналу або ж пошук одного професіонала, який володіє специфічними навичками, на допомогу прийдуть HR-и кадрового агентства Fillin. Передавши рекрутинг на аутсорсинг, ви зможете в стислі строки сформувати команду, котра ідеально підійде для реалізації проєкту будь-якої складності.

Як не помилитись при підборі кадрів